مقايسه آگهی ها

اقتصاد ترکیه

تركيه در سال ۲۰۱۸ با صادرات بالغ بر ۱۶۸ ميليارد دلار (طبق گزارشات بانك جهاني ) در رده اول كشورهاي منطقه قرار گرفته است. با توجه به آنكه تمامي صادرات تركيه غير نفتي است و اقتصاد وابسته به نفت ندارد اين رقم صادرات شگفتي كشورهاي جهان را برانگيخته است. سياست دولت تركيه تا سال ۲۰۲۰ روی صادرات بالاي ۲۰۰ ميليارد دلار هدف گذاري شده است. توليد ناخالص اين كشور رقم       را نشان مي دهد كه سهم توريست را در اين بين بايد مهم دانست چرا كه جذب توريست كه سالانه بالاي ۳۰ميليون نفر از سراسر جهان را شامل مي شود نقش مهم و پر رنگي در اقتصاد تركيه دارد.

  • صنعت فولاد تركيه كه در رده هشتم جهان قرار گرفته است سالانه بالغ بر ۳۵ ميليون تن توليد داشته كه در منطقه خاورميانه حرفي براي گفتن دارد.
  • صنعت پيمانكاري تركيه كه بعد از چين رده دوم را در جهان به خود اختصاص داده است غول بزرگ پيمانكار جهان محسوب مي شود كه پيمانكاران بزرگ تركيه در ۱۱۷ كشور جهان در حال اجراي پروژه و ساخت و ساز بوده كه رقمي بالغ بر ۴۰۰ ميليارد دلار را به خود اختصاص داده است. اين پروژه ها اعم از مسكوني ، تجاري ، پل هاي مختلف ، راهسازي و … است.

و حالا چرا ترکیه؟

  • تركيه با نزديكي به آلمان و الگوبرداري از اقتصاد آن كشور توانسته است راه صنعتي شدن را به سرعت بپيماید و در خيلي از زمينه ها حتي از كشور هاي اروپايي سبقت بگيرد با نگاهي به صنعت توريسم ، پيمانكاري ، فولاد، كشتي سازي ، خودرو ، صنايع نساجي و … اين حقيقت آشكار مي گردد اين اطلاعات در بانك هاي اطلاعات و موتورهاي جستجو قابل دسترسي است.
  • از نظر شاخص كسب و كار بايد بدانيم تركيه در رده جهان قرار دارد
  • براي ثبت شركت در تركيه ۴۸ ساعت زمان لازم است در حالي كه در اکثر كشورهاي آسيايي اين كار مستلزم ۱۵ الي ۲۰ روز زمان است. اين امر رغبت سرمايه گذاران خارجي را جهت راه اندازي كسب و كار در تركيه دو چندان نموده است.
  • تشويق هاي سرمايه گذاري از طرف دولت تركيه