مقايسه آگهی ها

صنعت توریسم در ترکیه

ترکیه در سال ۲۰۱۵ به میزان ششمین مرکز جذب توریستی دنیا شناخته شده که همه ساله بیش از ۳۰ میلیون توریست جذب نموده که این رقم سال به سال رو به افزایش است بخش صنعت توریست برای سال ۲۰۲۳ جذب ۵۰ میلیون توریست و درآمد از راه صنعت توریسم را ۵۰ میلیارد دلار آمریکا هدف گذاری نموده است. بر اساس آمار وزارت فرهنگ و توریسم ترکیه در سال ۲۰۱۶ گردشگران خارجی که به ترکیه آمده اند تعداد ۹/۳۰ میلیون نفر و مجموع درآمد حاصل از آن (صنعت گردشگری ) نزدیک ۷/۱۸ میلیارد دلار آمریکا بوده است.

ترکیه در سال ۲۰۱۷ به میزان ۲۹% در توریسم افزایش را شاهد بوده است در سه ماهه اول ۲۰۱۷  تعداد ۲۶ میلیون نفر توریست از ترکیه دیدن کرده اند که میزان درآمد حاصله از آن مبلغ ۵/۱۵ میلیارد دلار آمریکا بوده است.

همچنین در نه ماهه اول ۲۰۱۷ تعداد توریست که از ترکیه دیدن کرده اند بر اساس کشور مبدا به شرح ذیل است: فدراسیون روسیه با ۸۲/۱۵ درصد و تعداد ۴,۱۲۲,۰۰۰  نفر, آلمان با ۲۲/۱۱% و تعداد ۲,۹۲۳,۰۰۰ نفر و ایران با ۲۸/۷% تعداد ۱,۸۹۶,۰۰۰ نفر بیشترین بازدید کنندگان از ترکیه بوده اند .

بیشتر توریست هایی که از ترکیه دیدن کرده اند از شهر آنتالیا بازدید نموده اند که این شهر بیشترین شهر توریست پذیر در ترکیه می باشد که ۳۴% از توریست ها در سال ۲۰۱۴ از این شهر بازدید کرده اند . این شهر ها با حومه خود و در بخش های — نزدیک به ۵۰۰ هتل چهار ستاره یا پنج ستاره در خود جای داده است.

ترکیه با ۷۲۰۰ کیلومتر نوار ساحلی و با ۴۳۶ عدد پلاژ, پرچم آبی بعد اسپانیا (با تعداد ۵۷۸ پلاژ )در بین ۳۸ کشور در ردیف دوم جای گرفته است. علاوه بر آن در ترکیه تعداد ۲۲ عدد بندر کشتی پرچم آبی وجود دارد.

استانبول با ویژگی جغرافیایی مناسب خود هر ساله پذیرای بیش از ۱۲ میلیون نفر توریست می باشد و در بین شاخص جهانی مسترکارد ۲۰۱۶ در ردیف سوم اروپا به عنوان جذاب ترین جای جهان جای گرفته است.