مقايسه آگهی ها

امروزه روش های کسب اقامت بسیار متنوع بوده یکی از این روش ها، اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه می باشد. البته این روش نیز برای خود شرایط و مشکلاتی دارد.

ترکیه یکی از شهرهای فوق العاده زیبای و دیدنی در منطقه خاورمیانه است. این کشور خاص محلی فوق العاده برای زندگی آرام و رویایی خواهد بود. می توان با اقامت از طریق خرید ملک و یا املاک در ترکیه، به این کشور مهاجرت نموده و در کنار مزایا خاص این کشور، به خوبی زندگی نمود.

اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

اقامت از طریق خرید ملک یا زمین در ترکیه، عروس خاورمیانه

سرمایه گذاری بر روی ملک و خانه در ترکیه، نمی تواند به تنهایی اقامت دائم این کشور را برای شما به ارمغان آورد. در اصل باید بگوییم اقامت از طریق خرید زمین یا ملک در ترکیه روشی است که به راحتی قابل تمدید بوده و می تواند برای کسانی که به این کشور سفر می کنند، مزایایی را در پی داشته باشد.

اگر به دنبال کسب اخذ اقامت دائم در ترکیه هستید، باید در کنار خرید ملک، و سرمایه گذاری در این کشور، کمی صبوری پیشه نموده و چند سالی را به انتظار سپری کنید. تا نتیجه مود نظرتان به دست آید. اگر در مورد قوانین کشور ترکیه مطالعاتی داشته باشید، می تواند در کسب اقامت از طریق خرید ویلا یا خانه در ترکیه شما، تاثیر گذار باشد.

دلایل پذیرش افراد برای اقامت از طریق خرید ملک و املاک در ترکیه

قانون جدید کشور ترکیه در خصوص خرید و فروش ملک اتباع خارجی در این کشور، منجر شده است تا مردم ایران از این طرح استقبال نموده و بسیار برای کسب اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه مشتاق شوند. از این رو افراد بسیاری برای کسب اقامت ترکیه، در این کشور سرمایه گذاری نمودند.

در پی قانون جدیدی که در ترکیه منتشر شد، اتباع خارجی که اقدام به خرید ملک یا زمین در این کشور نمایند، می توانند به جای سه ماه، شش ماه تا یک سال در این کشور اقامت نمایند. البته لازم به ذکر است که اقامت از طریق خرید املاک در ترکیه یک اقامت دائم نیست. بلکه این اشخاص برای مدت موقت قادر به کسب اقامت این کشور می باشند.

اگر پس از یک سال از خرید ملک، شما هنوز مالک آن باشید، می توانید اقدام به سند گیری نموده و اقامت خودتان را در این کشور به مدت یک سال تمدید نمایید. اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه یک نوع اقامت موقت ولی قابل تمدید در ترکیه است.

اقامت با خرید ملک

مزایای خرید ملک یا زمین در کشور ترکیه

در تمامی کشورهای دنیا اخذ اقامت دائم برای اتباع خارجی، ویژگی ها و شرایط خاصی را به دنبال دارد. کشور ترکیه نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. زمانی که وارد کشور ترکیه شوید، می توانید ویزای اقامتی کوتاه مدتی تهیه نمایید. البته برخی شرایط وجود دارد که می تواند اقامت طولانی مدت را نیز برای فرد در بر داشته باشد.

اقامت از طریق خرید ملک یا مسکن در ترکیه به صورت موقت نیز مزایای مناسبی برای خریدار به دنبال خواهد داشت که به برخی از آنها اشاره خواهیم نمود.

  1. با خرید ملک در این کشور، جهت خروج و ورود نیازی به تمدید اقامت نخواهید داشت. تا زمانی که سند ملک به نام شما باشد، می توانید به صورت سالانه اقدام به تمدید مهلت اقامت خود در این کشور نمایید.
  2. اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه این امکان را برای فرد به دنبال خواهد داشت، که بتواند در یکی از بانک های این کشور افتتاح حساب بانکی ایجاد کند.
  3. می توانید با کسب اقامت در این کشور، از طریق خرید ملک، فرزندان خود را در مدارس ترکیه ثبت نام کنید.

اقامت با خرید ملک و خانه در ترکیه

شهرهای مناسب برای خرید خانه یا ویلا در ترکیه کدامند؟

بهترین شهرهایی که می توانید در ترکیه برای خرید ملک یا مسکن انتخاب کنید، شهرهای ازمیر، آنکارا یا آنتالیا، استانبول و آلانیا می باشد. قیمت خانه در این شهرها بسیار مناسب بوده، و از طرفی دیگر تمامی آنها از جمله شهرهای توریستی به شمار می روند.

اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه و شهرهای مختلف آن، مزایای بسیار زیادی را برای شما در بر خواهد داشت. البته باید بیان نماییم که شهرهای ازمیر و استانبول از جمله شهرهای شلوغ و پرطرفدار ترکیه هستند. از این رو خرید ملک در این شهر هایی می تواند کمی شرایط سختی داشته باشد. ولی به هیچ عنوان ناممکن نیست.

ازمیر شهری بندری است که به دلیل آب و هوای فوق العاده اش، ایرانیان علاقه خاصی به خرید ملک در این شهر دارند. از طرف دیگر استانبول دارای دو قسمتی اروپایی و آسیایی می باشد و همین مسئله ان را به جذابیت فوق العاده ای رساند است.

اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه شهر آنکارا، شما را وارد منطقه ای توریستی نخواهد کرد. این شهر تنها پایتخت کشور ترکیه بوده و می تواند برای شما همچون پلی رو به موفقیت باشد. از طرف دیگر قیمت مسکن در آنکارا نسبت به دیگر شهرها کمتر است.

اگر قصد اقامت از طریق خرید ملک یا ویلا در ترکیه را دارید، بهتر است حتما با گروه مشاورین سرمایه گذاری آلپ در این خصوص مشورت نمایید. تا راه حلی مناسب و مطمئن پیش روی شما قرار دهند. برای اقدام به چنین تصمیمات مهمی، همیشه مشورت با شخصی کاردان بهترین انتخاب خواهد بود.

اقامت در ترکیه با خرید ملک

” کلام آخر “

راه های مختلفی برای کسب اقامت از طریق خرید ملک و املاک در ترکیه وجود دارد، که نیاز به بررسی و کسب اطلاع دارد. اگر سرمایه اولیه شما برای سرمایه گذاری و خرید خانه یا ویلا یا زمین در ترکیه کافی نیست، می تواند از راه پرداخت هزینه خانه به صورت اقساط بهره مند شوید.

پس از این که خانه تکمیل شد و تسویه کامل صورت گرفت، شما سند خانه را به نام زده و می توانید اقامت موقت ترکیه را بدست آورید. از طرف دیگر می توانید با استفاده از وام بانکی در ترکیه ملک خریداری نمایید. این روش ها هر کدام برای شما اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه را به دنبال خواهد داشت.