مقايسه آگهی ها

چشم انداز صنعت خودرو در ترکیه

چشم انداز صنعت خودرو در ترکیه

صنعت خودرو در ترکیه از صنایع پر سود در این کشور است، پایه و اساس صنعت خودر در ترکیه به اوایل دهه ۱۹۶۰ باز می گردد. در یک دوره صنعتی سازی سریع و پیشرفته ، این بخش کلیدی ،خود را از مشارکت های مونتاژ به یک صنعت خودروسازی در ترکیه تمام عیار با قابلیت طراحی و ظرفیت تولید گسترده تبدیل کرده است. از سال ۲۰۰۰ ، تولید کنندگان تجهیزات اصلی (OEM) بیش از ۱۵ میلیارد دلار دراین صنعت در ترکیه سرمایه گذاری کرده اند. این سرمایه گذاری ها به طور قابل توجهی قابلیت های تولیدی خود را گسترش داده و به نوبه خود باعث شده ترکیه به بخشی مهم از زنجیره ارزش جهانی OEM های بین المللی تبدیل شود. صنعت خودروسازی ترکیه امروز با رعایت و فراتر از استانداردهای بین المللی کیفیت و ایمنی ، به لطف تولید ارزش افزوده ، بسیار کارآمد و رقابتی است.

چشم انداز صنعت خودرو ترکیه

ترکیه به عنوان بخشی از تعهد خود مبنی بر تبدیل صنعت خودروسازی خود ، که از لحاظ تاریخی محرک اصلی اقتصادی در ادغام اقتصاد ترکیه با زنجیره ارزش جهانی بوده است و به دیدگاه خود مبنی بر تبدیل ترکیه به یک نیروگاه اقتصادی ، ترکیه اخیراً توسعه یافته محلی خود را معرفی کرده است. ماشین الکتریکی متولد شده بر استحکام ناشی از دانش دیرینه کشور در منطقه است.

 

بر این اساس ، گروه سرمایه گذاری مشترک ترکیه با نام TOGG ، تا سال ۲۰۳۰ ، پنج مدل مختلف را روی یک سکوی مشترک با حقوق مالکیت معنوی و صنعتی کاملاً ملی تولید خواهد کرد.

ترکیه با بهره گیری از نیروی کار رقابتی و بسیار ماهر همراه با یک بازار محلی پویا و موقعیت جغرافیایی مطلوب ، با تولید۹ برند جهانی از اتومبیل میزان تولید صنعت خودرو در ترکیه را به پنج برابر افزایش داده و از سیصد هزاردستگاه در سال ۲۰۰۲ به بیش از ۱.۵ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۸ رسانده است که این نشان دهنده نرخ رشد سالانه ترکیبی (CAGR) حدود ۱۰ درصد در طی این دوره می باشد . تنها طی پنج سال گذشته ،ترکیه با برند MAN تولید خود را با ۱۴۳ درصد ، تویوتا ۹۵ درصد ، فورد ۵۲ درصد و فیات ۳۵ درصد افزایش داده است.

رشد قابل توجه تولید توسط بخش خودروسازی ترکیه باعث شد تا ترکیه در پایان سال ۲۰۱۸ به پانزدهمین تولید کننده بزرگ خودرو در جهان و پنجمین کشور بزرگ اروپا تبدیل شود.

ترکیه در حال حاضر به ویژه در رابطه با تولید وسایل نقلیه تجاری ، به یک مرکز پیشرفت تبدیل شده است. تا پایان سال ۲۰۱۸ ترکیه دومین تولید کننده وسایل نقلیه تجاری (CV) در اروپا بود.

صنعت اتومبیل سازی ترکیه که به عنوان قطب تولید عالی و برتر شناخته شده است ، اکنون در تلاش است تا قابلیت های R&D، طراحی و برندسازی را بهبود بخشد. از سال ۲۰۱۹ ، ۱۸۴ مرکز تحقیق و توسعه و طراحی متعلق به تولید کنندگان و تامین کنندگان خودرو در ترکیه فعال شدند.

نمونه های قابل توجه از برندهای جهانی با توسعه ، طراحی و فعالیت های مهندسی در ترکیه عبارتند از: فورد ، فیات ، دایملر و AVL. مرکز تحقیق و توسعه فورد اتوسان یکی از سه مرکز تحقیق و توسعه جهانی فورد است ، در حالی که مرکز تحقیق و توسعه فیات در بورسا تنها شرکت ایتالیایی است که تنها مرکز ارائه دهنده بازار اروپا در خارج از کشور خود است. در همین حال ، مرکز تحقیق و توسعه دایملر در استانبول ادامه عملیات تولید کامیون و اتوبوس شرکت آلمانی در ترکیه است. AVL ترکیه که دومین مرکز تحقیق و توسعه خود را در ترکیه افتتاح کرد ، شروع به توسعه فناوری های خودروهای بدون راننده و ترکیبی کرد.

ترکیه از طرف زنجیره تأمین ، یک محیط حمایتی را ارائه می دهد. حدود ۱۱۰۰ تأمین کننده مشهور وجود دارد که از تولید OEM پشتیبانی می کنند. با استفاده از قطعات بومی درخطوط تولید تولید کنندگان وسایل نقلیه ، میزان بومی سازی OEM ها بین ۵۰ تا ۷۰ درصد متغیر است.

ترکیه محل بسیاری از تأمین کنندگان جهانی قطعات است. بیش از ۲۵۰ تأمین کننده جهانی وجود دارد که از ترکیه به عنوان پایگاه تولید استفاده می کنند و ۳۰ مورد از آنها در بین ۵۰ تأمین کننده بزرگ جهانی قرار دارند.

تولیدکنندگان خودرو بطور فزاینده ترکیه را به عنوان پایگاه تولید جهت فروش صادراتی خود انتخاب می کنند. این واقعیت نشان می دهد علاوه بر این ، ترکیه صادر کننده شماره یک خودرو به بازارهای اروپا ست که ۸۵ درصد از تولید خودرو در ترکیه در سال ۲۰۱۸ به بازارهای خارجی (صادرات) اختصاص یافته است. بیش از ۱.۳ میلیون دستگاه خودرو در همان سال از ترکیه به بازارهای خارجی صادر شده است. گزارش رسمی اشاره می کند که در سال ۲۰۱۸ ، تولید خودرو در ترکیه معادل ۱،۵۵ میلیون دستگاه بوده است. ۸۵ درصد از این وسایل نقلیه صادر شده و میزان صادرات حاصل از تولید در مقایسه با نرخ های سال ۲۰۱۷ ، ۷ درصد افزایش یافته است که در کل به حدود ۱۱۳۱ میلیون واحد رسیده است. اطلاعات آماری می گوید: “بر اساس کمیت ، تولید کنندگان صنعت خودرو ترکیه با تحقق صادرات بالغ بر ۳۲.۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ سهم قابل توجهی در تراز تجارت خارجی داشتند.”

صنعت خودروسازی ترکیه از دیرباز در این کشور رواج دارد و از تولید مونتاژ به تدریج به یک صنعت با قابلیت طراحی R&D و ارزش افزوده بالا تبدیل شده است.

این بخش با مشارکتهایی که توسط شرکتهای خارجی با کارآفرینان ترکیه ایجاد شده است ، از اهمیت کلیدی در تولید داخلی برخوردار است. ترکیه اکنون بزرگترین تولید کننده وسایل نقلیه تجاری سبک در اروپا است و از نظر میزان تولید خودرو در رتبه چهاردهم در جهان قرار دارد. گزارش “دستور کار صنعت خودرو سازی ترکیه” که توسط ریاست دفتر سرمایه گذاری جمهوری ترکیه و EY در ترکیه انجام شده است ، عمیقاً در زمینه صنعت خودرو در این کشور تحقیق می کند که به بررسی توسعه تاریخی ، وضعیت اقتصادی فعلی ، فرصت های صادراتی و داستان های موفقیت بزرگترین شرکت های خارجی،محلی و داخلی در این بخش می پردازد.

صنعت خودرو در ترکیه و چشم انداز آن

وضعیت فعلی صنعت خودرو سازی در ترکیه

بخش صنعت خودرو در ترکیه تاکنون سهم قابل توجهی از سرمایه گذاری های جهانی را تکمیل کرده است. در دوره تغییر واردات ، اولین سرمایه گذاری های این کشور با فرصت های سرمایه گذاری جذاب ترکیه و جهانی سازی ، شتاب بیشتری کسب کرد. در حال حاضر ترکیه دارای نه تولیدکننده جهانی و هفت صنعت داخلی صنعت خودرو است که سرمایه گذاری های خود را به اتمام رسانده اند ، و همچنین یک شبکه تأمین مهم است که به طور مداوم در حال توسعه است. اتاق صنعت استانبول پنج شرکت خودروسازی را در بین ۱۰ شرکت برتر “۵۰۰ شرکت برتر صنعتی ترکیه در سال ۲۰۱۷” فهرست کرده است ، که همگی رهبران جهانی و مراکز تعالی در زمینه های مربوطه هستند.

براساس داده های ارائه شده توسط مجمع صادرکنندگان ترکیه ، در میان پنج شرکت صادر کننده برتر در سال گذشته چهار شرکت خودروسازی بودند. صنعت خودرو با رتبه اول در لیست صادرات توسط لیست صنعت ۲۰۱۸ می باشد که صنعت خودروسازی برای ۱۳ سال متوالی این موفقیت را تکرار کرده است. در همین مدت ، افزایش قابل توجهی در اشتغال ،R&D و برنامه های ثبت اختراع در صنعت خودرو نیز مشاهده شد. ، صنعت خودرو با داشتن ۱۴۱ مرکز تحقیق و توسعه و طراحی میزبان یکی از بزرگترین مراکز تحقیق و توسعه و طراحی است.

مشاهده  ثبت شرکت در ترکیه چقدر هزینه دارد؟

از جمله مزایای این صنعت می توان به یک نیروی کار رقابتی و بسیار ماهر وهمچنین یک بازار محلی پویا و موقعیت جغرافیایی مطلوب اشاره کرد. در این شرایط تولید وسیله نقلیه ۱۳ برند جهانی OEM در ترکیه از ۳۷۴،۰۰۰ در سال ۲۰۰۲ به بیش از ۱،۵ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۸ افزایش یافته است. این نشان دهنده نرخ رشد ترکیبی سالانه (CAGR) در حدود ۹ درصد در طی این دوره است.

براساس گزارش دفتر سرمایه گذاری ترکیه آلمان ، فرانسه ، ایتالیا ، انگلیس و اسپانیا بزرگترین مشتری صادراتی صنعت خودروسازی ترکیه هستند ، همچنین تنوع در مقصد های صادراتی با شرکت هایی که به دنبال ورود به کشورهای در حال ظهور در مجاورت هستند و در آنجا تقاضای بیشتری برای فروش خودروهای جدید می بلشد ، وجود دارد.

علیرغم افزایش شدید فروش خودرو در ترکیه – از پایان سال ۲۰۱۸- ۱۵۰ اتومبیل در هر ۱۰۰۰ نفر – پایین تر از میانگین ۵۰۰ خودرو برای هر هزارنفر اروپا است. این نشانگر فرصت های کافی برای خودروسازان در بازار داخلی است. افزایش قدرت خرید همراه با نرخ پایین مالکیت خودرو باید به رونق فروش خودرو در سالهای آینده کمک کند.

ترکیه محیطی عالی برای توسعه محصولات و خدمات از طریق کل زنجیره تأمین فراهم می کند. حدود ۱۱۰۰ تولیدکننده قطعات وجود دارد که تولیدات نصب شده را تأمین می کنند. قطعات معمولاً مستقیماً به خطوط تولید تولید کنندگان وسایل نقلیه می روند. میزان بومی سازی OEM ها در کشور بین ۵۰ تا ۷۰ درصد متغیر است.

مراکز تحقیق و توسعه مستقر در ترکیه نه تنها از عملیات محلی بلکه از سایر کارخانه های شرکت های مادر پشتیبانی می کند. “بخش تحقیق و توسعه فورد اوتوسان یکی از ۳ مرکز بزرگ تحقیق و توسعه جهانی فورد است. مرکز تحقیق و توسعه در بورسا تنها مرکز فیات در خارج از ایتالیا است که در بازار اروپا فعالیت می کند. برای وسیله نقلیه تجاری سبک پیک فورد ، کارخانه Yenikoy تنها مرکز تولید در جهان است.

مدل های تویوتا C HR و Corolla Hybrid در ترکیه برای بازارهای جهانی تولید می شوند. تحقیق و توسعه دایملر مرکز صلاحیت برخی از قسمتها است و مسئولیت جهانی را به عهده دارد. OEMs با بیش از ۵۰ هزار کارمند ، یکی از کارفرمایان اصلی در صنعت تولید است.
“نزدیکی ترکیه با اروپا ، آسیا ، خاورمیانه و شمال آفریقا یک مزیت رقابتی قوی به عنوان یک مرکز لجستیک و صادرات برای ترکیه می باشد. چشم انداز آینده حاکی از این مزیتی است که برای ترکیه متصور است. با بررسی دقیق تر داده ها ، این مسئله آشکار است که پیش بینی می شود که ، مشکلات خروجی تولید خود را در سال ۲۰۱۸ بازیابی نموده و روند افزایش صعودی را از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۴ بدست آورده و تا سال ۲۰۲۴ به تولید حدود ۲ میلیون دستگاه برساند.

با توجه به بحران های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ ، بازار اروپا پس از کاهش حجم تولید ، باز هم قدرت قبلی خود را بازیابی نموده و، انتظار می رود رشد نسبی در چشم انداز صادرات خودرو در ترکیه تا سال ۲۰۲۷ وجود داشته باشد. تخمین زده می شود که فروش خودروترکیه در آمارهای اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۰ به ۱۷.۸ میلیون واحد با متوسط رشد ۵/۴ درصدی رسیده و به طور میانگین در دوره بین سالهای ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۷ به رشد سالانه ۴.۱٪ خواهد رسید.

چشم انداز صنعت خودروسازی در کشور ترکیه

سرمایه گذاری های اخیر در صنعت خودرو سازی

آژانس سرمایه گذاری ترکیه خاطرنشان می کند که تولید کنندگان بزرگ خودرویی مانند Hyundai Motor ، Fiat Chrysler Automobiles (FCA) و Toyota Toyota با افزایش ظرفیت های تولیدی مطابق دوره پیش بینی ۵ ساله تا ۲۰۲۷ در ترکیه ادامه سرمایه گذاری می دهند. واین سرمایه گذاری ها طی سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۲۷ به متوسط رشد سالانه تولید خودروهای مسافری در ترکیه ۹٪ کمک خواهد کرد.

رنو موتور، همچنین قصد دارد بیشتر عملیات تولید خودروهای کم حجم Clio را در ترکیه انجام دهد. ” براساس این برنامه تولید جدید ، ۹۴ درصد از تولید جهانی مدل Clio این خودروساز فرانسوی در ترکیه و اسلوونی انجام خواهد شد.

علاوه بر این ، تویوتا اتوموتیو ، وابسته ترکیه ای تویوتا موتور ، به ویژه با تولید مدل جدید SUV در سال ۲۰۱۷ ، میزان تولید عملیات تولیدی ترکیه را افزایش داد. این شرکت در کل ۳۵۰ میلیون یورو در ترکیه سرمایه گذاری کرده است. کارخانجات تولید Sakarya به عنوان بخشی از یک برنامه سرمایه گذاری بزرگتر به ارزش ۴۷۰ میلیون دلارمی باشد. این برنامه با هدف تقویت ظرفیت تولید سالانه تویوتا از ۱۵۰،۰۰۰ وسیله نقلیه به ۲۸۰،۰۰۰ وسیله نقلیه در سال است.

مدل SUV فوق الذکر اولین اتومبیل هیبریدی است که با تولید انبوه در ترکیه تولید می شود. “پیش از این ، در نوامبر سال ۲۰۱۴ ، تولیدکننده خودروی ترکیه ،” توفاش “، متعلق به Koc Holding و FCA در ترکیه ، سرمایه گذاری اضافی بالغ بر ۴۸۰ میلیون دلار انجام داده است. هدف نهایی سرمایه گذاری توفاش در ساخت خودروهای جدید مسافری تا سال ۲۰۲۳ و افزایش تولید تا ۷۰۰۰۰۰ واحد در سال در مدل هاچبک جدید است. “

داستان های موفقیت در صنعت خودروی ترکیه

  • فورد اتوسان FORD OTOSUN

فورد اتوسان تمام ظرفیت و زیرساخت های لازم را برای طراحی ، توسعه و آزمایش یک وسیله نقلیه کامل از جمله موتور خود ، از مرحله کاغذ سفید تا شروع یک محصول تجاری دارد. این شرکت پس از برقراری مشارکت برابر با فورد در سال ۱۹۹۷ ، اولین پروژه بزرگ خود را با نام Transit Connect توسعه داد و در سال ۲۰۰۳ ، این شرکت Ecotorq ، کامیون جدید Cargo و موتور جدید خودروهای سنگین را توسعه داد.

این سازنده خودرو ادعا می کند بر روی فناوری های پیشرفته کار می کند تا محصولاتی را ارائه دهد که بتوانند نه تنها در ترکیه بلکه در تمام بازارهای صادراتی بالقوه از جمله اروپا و آمریکای شمالی با هم رقابت کنند. فورد اوتوسان با داشتن بیش از ۱۲۰۰ مهندس تحقیق و توسعه بزرگترین سازمان تحقیق و توسعه صنعت خودروی ترکیه را در جهت صادرات مهندسی تشکیل داده است.

فورد اوتوسان در نظرسنجی “۵۰۰ صادر کننده بزرگترین سرویس ترکیه” که توسط صادر کنندگان ترکیه برگزار شد ، در سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ جایزه اول را در دسته “معماری ، مهندسی ، علمی و سایر خدمات فنی” دریافت کرد. `مجمع (TIM)( اتحادیه صادر کنندگان ترکیه)اعلام کرد کل صادرات مهندسی این شرکت از سال ۲۰۱۰ به ۵۷۸ میلیون دلار آمریکا رسیده است. در زمینه صادرات مهندسی ، این شرکت معتبرترین جایزه شرکت “موتور هنری فورد” در سال ۲۰۱۷ را به دست آورد.

مشاهده  صنعت جواهرات و طلاسازی در ترکیه

فورد اوتوسان ۴ پروژه مختلف را كه توسط اتحادیه اروپا پشتیبانی می شوند انجام می دهد. سیستم های مختلف خودروهای بدون راننده تا سطح ۴ در محدوده این ابتکارات توسعه می یابند. در این گزارش آمده است: “فورد اتوسان مسئولیت کلیه مراحل و توسعه نرم افزارهای لازم از انتخاب سنسورهای اتومبیل بدون راننده تا علامت گذاری به داده های دریافت شده از سنسورها و سپس کنترل خودروفوق الذکررا برعهده دارد.

Ford-Otosan همچنین در زمینه اتومبیل های برقی فعال است . در برنامه تولیدی خود از صد درصد اتومبیل های برقی گرفته تا محلول های ترکیبی در تمام قطعات خودروفعالیت دارد. دامنه تحولات شامل نرم افزار و کنترل وسایل نقلیه الکتریکی ، طراحی و شبیه سازی در سطح و اجزای سیستم و توسعه استراتژی های محصول و زیرساخت است. شركت در ادامه توضيح مي دهد كه طراحي و راهكارهاي توليد با در نظر گرفتن زنجيره ارزش وسايل نقليه برقي توسعه و اجرا مي شود.

فورد اتوسان در سال ۲۰۱۳ توافقنامه صدور مجوز فناوری با شرکت موتور چینی جیانگلینگ چین (JMC) به امضا رساند و تحت این همکاری یک کار خلاقانه انجام داد. “با این توافق ، فورد اوتوسان مجوز ساخت ۱۰۰٪ موتورهای متعلق به مالکیت معنوی خود در اکوتورک ECO TURK را در چین – بزرگترین بازار کامیون های جهان – برای خودروهای مارک JMC اعطا کرده است. در سال ۲۰۱۴ ، قرارداد مجوز دیگری با همان شرکت برای انتقال فناوری ، کابین و قطعات کامیون های موجود درترکیه امضا شد.

با این توافق نامه ، علاوه بر درآمد فن آوری، امکان صادرات مهندسی به چین نیز به دست آمده است. مهندسان این دو شرکت به طور مشترک روی بومی سازی قطعات موجود کار می کنند و آنها را در بازار چین تطبیق می دهند. و راه اندازی کامیون های “JMC Weilong” با پشتیبانی مهندسین فورد اوتوسان در چارچوب توافقنامه صدور مجوز فناوری با JMC برای ساخت کامیون هایی که بطور کامل (از جمله موتور) توسط مهندسان ترک فورد اوتوسان طراحی می شوند. این کامیون در سال ۲۰۱۷ در چین بزرگترین بازار جهان در زمینه کامیون ها به بازار عرضه شد .

  • فارپلاس FARPLUS

فارپلاس در پایان سال ۲۰۱۷ در بین ۹۷۱ شرکت موفق به کسب اولین جایزه در رقابت رهبران نوآوری Inovalig شد. F + Ventures ، یک شرکت سرمایه گذاری مبتنی بر سرمایه گذاری جدید Fark Holding است که برای سرمایه گذاری در فناوری های حمل و نقل هوشمند به منظور انطباق با فن آوری های در حال تحول و ادغام نوآوری در مدل های تجاری معمولی تأسیس شده است.

این شرکت تاکنون ۴،۵ میلیون دلار برای شروع کار سرمایه گذاری کرده است. “اولین سرمایه گذاری آن ، Comodif یک سرمایه گذاری داخلی از Fark Holding است ، و به یک پروژه مهم در زمینه تحول دیجیتالی وسایل نقلیه متصل در ترکیه رسیده است. هدف، کشف فناوری و شرکت هایی است که صنعت حمل و نقل را به طور اساسی تغییر می دهد و کیفیت حمل و نقل و زندگی را برای مردم بهبود می بخشد. شرکتها شروع به سقوط و حتی افول خواهند کرد مگر اینکه به سمت محصولات و بازارهای ارزش افزوده تکنولوژیکی و با ارزش بالا بروند.

تولیدکننده می خواهد F Plus را به سکویی تبدیل کند که در آن کل اکوسیستم حمل و نقل بتواند به طور مشترک سرمایه گذاری کند. این شرکت می افزاید: هدف اصلی این است که F Plus را به عنوان اولین اسمی که برای حمل و نقل هوشمند در جهان به یاد می آورد ، تبدیل کنیم.

Farplus در حال استفاده و توسعه فناوری های تولید برای محصولات با ارزش افزوده در بخش خودرو است. این شرکت در حال راه اندازی قطعات رنگی ، روکش دار و مواد جدید است. همچنین برای اولین بار در ترکیه از فناوری های COD ، بسته بندی و Mucell استفاده کرده است. همچنین در حال انجام ادغام سیستم با مواد کامپوزیتی با هدف کاهش وزن و در عین حال در ساخت رادار فناوری با موسسه Fraunhofer نیز هست.

تحول دیجیتالی سازنده از طریق پروژه ها و ابتکار عمل در زمینه های مختلف – از طراحی محصول گرفته تا آخرین نقطه تولید به منظور تحقق بهره وری و انتظارات با کیفیت بالا انجام می شود. این شرکت با انجام پروژه های نمونه برنامه های فناوری ۴.۰ صنعت ، پس انداز خود را افزایش می دهد.

Farplus به دست آوردن نتایج در زمینه هایی از قبیل تجزیه و تحلیل داده ها ، تجسم با دوربین و ادغام فرایندها اقدام کرده است. همچنین به طور جدی در دانشگاه Bogazici UniversityIndustry 4.0 Platform نیز شرکت می کند.

تمرکز بر استفاده از نوآوری آزاد و هوش هم افزایی است. استراتژی نوآوری تولید کننده تحقق پیشرفت ها برای اطمینان از راندمان فرایند ، تبدیل شدن به شریک تجاری استراتژیک مشتریان موجود این شرکت با محصولات نوآورانه و ارزش افزوده و یادگیری و توسعه فن آوری های جدید در حمل و نقل است.

این شرکت تلاشهای نوآوری خود را زیر یک دایرکتوری پیکربندی کرده است: استراتژی ، تحقیق و توسعه و نوآوری. همچنین تحت هماهنگی تلاش های تحول دیجیتالی خود تحت این ساختار در حال هماهنگی است.

Comodif ، به عنوان یکی از سرمایه گذاری های داخلی Farplus ، تاکنون راه حل های ایجاد شده برای وسایل نقلیه متصل را از طریق Fiat Tofas و Turkcell برای کاربران ارائه داده است. F + Ventures شعبه سرمایه گذاری شرکت را در زمینه های جدید تشکیل می دهد.

  • دانشگاه اوکان ISTANBUL OKAN UNIVERSITY

مرکز تحقیقات و فناوری فناوری حمل و نقل و سیستم های هوشمند خودرو (TTIS) با دانشگاه اوکان در سال ۲۰۰۹ تاسیس شد. این دانشگاه اولین مطالعات راجع به وسایل نقلیه هوشمند و ارتباطی را در ترکیه آغاز کرد. با همکاری OTEP ، اولین برنامه استراتژی حمل و نقل هوشمند و وسایل نقلیه هوشمند ترکیه صادر شد. TTIS تنها عضو ERTICO (سازمان سیستم حمل و نقل هوشمند اروپا) در ترکیه است.

اولین اتومبیل بدون راننده وهوشمند ترکیه در دانشگاه اوکان ساخته شد. این دانشگاه همچنین بخشی از اولین پروژه تحقیقاتی وسایل نقلیه در ارتباط با ترکیه بود. این دانشگاه تنها دانشگاه ترکیه با عضویت در UTAS EGVIA (انجمن ابتکار عمل وسایل نقلیه سبز اروپا) است. پروفسور اورهان آلانکوس به عنوان عضو بنیانگذار (AUSDER) (نماینده دانشگاه ها) در هیئت مدیره انجمن سیستم های حمل و نقل هوشمند قرار دارد.

TTIS در نظر دارد تا سال ۲۰۲۰ یک “مرکز اطلاع رسانی و تحقیقاتی مشهور” و “مرکز عالی در زمینه سیستم های حمل و نقل هوشمند” شناخته شود. زمینه های اصلی پژوهشگاه شامل: وسایل نقلیه هوشمند ، فن آوری های اتومبیل های مستقل ، وسایل ارتباطی ، سیستم های هوشمند مدیریت انرژی ، بسته بندی باتری و سیستم های مدیریتی ، دستگاه های برقی و توسعه اینورتر ، مدیریت ترافیک ، داده های بزرگ و فناوری های ابری ، سیستم های شبیه سازی و غیره است.

مرکز تحقیقات و فناوری فناوری حمل و نقل و سیستم های هوشمند خودرو (TTIS) با دانشگاه اوکان در مطالعات زیر در رابطه با وسایل نقلیه هوشمند و سیستم های انرژی شرکت کرده است: پروژه اتومبیل بدون راننده وهوشمند OKANOM-Okan؛ SAE سطح ۳ پروژه توسعه وسایل نقلیه اتومبیل بدون راننده وهوشمند مدیریت انرژی و ارتباطی؛ افزایش بهره وری مطالعه امکان سنجی را با استفاده از سیستم های حمل و نقل هوشمند در متروبوس ها افزایش می دهد.

مشاهده  آشنایی با شهرک‌ها و یا مناطق صنعتی در ترکیه

از جمله زمینه های مختلف فناوری که این موسسه در آن فعالیت می کند عبارتند از: سیستم فرمان هیدرولیک با پشتیبانی هوشمند ، رایانه های وسایل نقلیه هوشمند ، سیستم های حسگر خستگی فعال راننده ، طراحی سکوی ماشین بدون سرنشین زمین و تحقق آن برای مصارف صنعتی و نظامی با قابلیت مانور بالا ، نوآوری باز سیستم عامل های توسعه و آزمایش خودکار مستقل ، سیستم های مدیریت باتری هوشمند پویا و مدولار و غیره

واحد تحقیق همچنین در حال توسعه نوآوری در زمینه ها است: سیستم های مدیریت انرژی تجدید پذیر هوشمند ، سیستم های مدیریت باتری برای خودروهای هیبریدی و برقی ، باتری های وسایل نقلیه الکتریکی با افزایش چگالی و کارآیی انرژی به میزان قابل توجهی ، سیستم های مدیریت باتری هوشمند که کارایی و کارایی بالایی برای وسایل نقلیه الکتریکی دارند. ، درایور LED SEPIC با راندمان بالا و ولتاژ خروجی متغیر و غیره

  • شرکت های جهانی با عملیات محلی

AVL – که توسط هانس لیست در سال ۱۹۴۸ در اتریش تأسیس شد ، این شرکت بیش از ۹۰۰۰ مهندس را در بیش از ۴۰ شرکت وابسته به خود استخدام می کند. این بزرگترین شرکت مستقل در جهان برای توسعه سیستم های انتقال نیرو با موتورهای احتراق داخلی و همچنین سیستم های ابزار دقیق و تست است. AVL دارای یک دفتر در استانبول با ۲۵۰ مهندس است. ادعا می کند هدفش تبدیل شدن به قطب مهندسی جهانی است.

یکی از دو شرکت صادر کننده AVL شروع به کار بر روی فناوری های اتومبیل هیبریدی و بدون راننده کرد. این شرکت همچنین به دلیل فعالیت های خود در پروژه های اتومبیل برقی و مستقل توسط Tubitak پشتیبانی می شود.

FEV – که در سال ۱۹۷۸ در آخن ، آلمان تأسیس شد ، ۴۰۰۰ محقق و توسعه دهنده را استخدام می کند. این شرکت با تمرکز بر مهندسی اجزای پیشرانه (به طور عمده شارژر موتور و توربو موتور) ، در سال ۲۰۱۱ با ۱۰ مهندس کار در دفتر محلی به ترکیه گسترش یافت. تمرکز اصلی تجارت شرکت طراحی و مشاوره تحقیق و توسعه از پیشرانه و ICE برای بخش خودرو است. FEV همچنین در زمینه طراحی ، شبیه سازی ، توسعه نرم افزار و کالیبراسیون موتور / وسیله نقلیه کار می کند. واحد اختصاصی این شغل شامل بیش از ۵۰ مهندس است.

Idiada – این شرکت در سال ۱۹۷۳ با دفتر مرکزی در سانتا اولیوا ، اسپانیا تأسیس شد. در حال حاضر بیش از ۲۱۰۰ کارگر اشتغال دارند. ایدیادا در ۲۵ کشور جهان حضور دارد و در بخش طراحی ، آزمایش ، مهندسی و خدمات صدور گواهینامه در بخش خودرو تمرکز دارد.این شرکت در سال ۲۰۰۰ با تاسیس یک دفتر مهندسی در ترکیه گسترش یافت. تمرکز این شرکت بر آزمایش مشاوره تحقیق و توسعه برای صنعت خودرو است.

ریکاردو – این شرکت در سال ۱۹۲۷ با دفتر مرکزی در شوره توسط دریا ، انگلستان تأسیس شد. اکنون تقریباً ۳۰۰۰ مهندس استخدام می کند. ریکاردو در ۱۵ کشور جهان با تمرکز بر موتورها ، گیربکس ها و سیستم های حمل و نقل هوشمند فعالیت دارد. این کار با همکاری خانه مهندسی ترکیه آنوا در زمینه توسعه نیرو و مشاوره تحقیق و توسعه در ترکیه کار می کند.

فورد – اولین کارخانه فورد در سال ۱۹۵۹ تاسیس شد. این شرکت ظرفیت تولید ۴۱۵۰۰۰ اتومبیل در سال را دارد. شرکت وابسته به ترکیه مرکز اصلی تولید خودروهای تجاری فورد اروپا به حساب می آید. این شرکت همچنین صاحب بزرگترین مرکز تحقیق و توسعه ترکیه است که در یک دانشگاه واحد در استانبول واقع شده است. این صادرات به ارزش ۴،۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ به ۸۳ کشور رسیده است. همچنین یکی از ۳ مرکز تحقیق و توسعه بزرگ فورد گلوبال است.

رنو – واحد ترکیه یکی از بزرگترین کارخانه های رنو با ظرفیت تولید سالانه ۳۷۵۰۰۰ خودرو و ۷۵۰۰۰۰ موتور است. کل صادرات این کشور در ۱۵ سال گذشته بیش از ۳۰ میلیارد دلار است. این شرکت سالها با تولید بیش از ۶۳۰۰ کارمند یک شرکت پرچمدار بوده و تقریباً ۱۵۰۰ نفر از آنها یقه سفید است.

فیات – این تاسیسات در سال ۱۹۶۸ تأسیس شده است و ظرفیت ۴۵۰۰۰۰ وسیله نقلیه در سال را دارد. در حال حاضر بیش از ۹۰۰۰ کارگر اشتغال دارد. این تنها کارخانه در ترکیه است که هم مسافر و هم وسایل نقلیه تجاری سبک تولید می کند. مرکز تحقیق و توسعه در بورسا تنها مرکز فیات در خارج از ایتالیا است که در بازار اروپا فعالیت می کند. این موضوع اهمیت صنعت خودرو و خودروسازی در ترکیه را بیش از پیش مهم کرده است.

چشم انداز صنعت خودرو ترکیه

هیوندای – این شرکت در سال ۱۹۹۰ وارد بازار ترکیه شد. این کار در سال ۱۹۹۷ در کارخانه Izmit آغاز شد. هیوندای ترکیه سالانه ظرفیت تولید ۲۴۵۰۰۰ دستگاه خودرو را دارد. این بیش از ۳۰۰۰ کارگر را استخدام می کند. این شرکت به عنوان قطب اصلی تولید مارک جهانی در بازارهای اروپا قرار دارد.

تویوتا – از زمان ورود به ترکیه تقریبا ۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده است. در حال حاضر بیش از ۳۵۰۰ کارمند و ظرفیت تولید سالانه ۲۸۰ ۰۰۰ خودرو دارد. تقریبا ۸۵ درصد از تولید به بیش از ۵۰ کشور جهان صادر می شود. شرکت های وابسته محلی تولید دو خودروی هیبریدی اول در ترکیه ، C-HR و Corolla Hybrid را با سرمایه گذاری شروع کردند که در کل از ۵۰۰ میلیون یورو فراتر رفت.

مرسدس – این شرکت جهانی از سال ۱۹۶۷ در ترکیه به بهره برداری رسیده است. تولید این محصول در سال ۱۹۶۸ و اولین صادرات در سال ۱۹۷۰ آغاز شد. مرسدس اکنون دو کارخانه در کشورترکیه دارد – یک کارخانه اتوبوس در استانبول و یک کارخانه کامیون در آکسارای. کل سرمایه گذاری این شرکت در ترکیه بالغ بر ۱ میلیارد یورو و تعداد کارمندان بیش از ۶۰۰۰ کارمند است.

هوندا از سال ۱۹۹۲ در ترکیه به بهره برداری رسید. تولید مدل شرکت مدنی از سال ۱۹۹۷ آغاز شده است. در کارخانه Izmit خود ظرفیت تولید سالانه ۵۰۰۰۰ خودرو با بیش از ۱۵۰۰ کارمند دارد. تولیدکننده جهانی اتومبیل از زمان تأسیس عملیات ترکیه ، تقریباً ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است. اکنون این محصولات به ۴۶ کشور در سراسر جهان صادر می شود.

MAN – غول آلمانی عملیات خود را در سال ۱۹۶۶ برای راه اندازی صنعت خودرو در ترکیه آغاز کرد. اولین کارخانه آن در خارج از آلمان تأسیس شد. این بزرگترین شرکت اتوبوس مجتمع MAN Global با ظرفیت تولید واحد سالانه اتوبوس سالانه و بیش از ۲۰۰۰ کارمند است. شرکت تابعه ترکیه پایگاه تولیدی برند باتری Neoplan شرکت حق بیمه است. همچنین به ۴۱ کشور از جمله کشورهای اروپایی صادر می گردد.

پست‌های مرتبط

اعتبار پاسپورت ترکیه چقدر است و چه مزایایی دارد

پاسپورت ترکیه از اعتبار بالای برخوردار است به دلیل...

ادامه مطلب

جاذبه های گردشگری و توریستی استانبول | مکان و جا های دیدنی

استانبول شهری در ترکیه است که دارای جاذبه های گردشگری...

ادامه مطلب

صنعت جواهرات و طلاسازی در ترکیه

تولد صنعت جواهرات و طلاسازی در ترکیه به چند هزار سال...

ادامه مطلب

پیوستن به گفتگو