مقايسه آگهی ها

گاها تیم مشاورین سرمایه گذاری آلپ به سوال های متعددی از مشتریان یا هر شخصی برخورد می کنند که آن ها می پرسند واقعا برای ثبت شرکت در ترکیه چه چیز های اهمیت دارد یا شرایط و مدارک ثبت تا تاسیس شرکت در ترکیه چگونه انجام پذیر هست. در عصر امروز بسیار مشاهده می شود که صاحبان برند و دیگر افراد در زمینه های گوناگون و خاصی فعالیت دارند و دوستدار آن هستند که به سودهای عالی دست یابند، از این رو اقدام به تاسیس شرکت در ترکیه در زمینه ی فعالیت خود می کنند. رشد عالی چندین دهه ی اخیر در ترکیه سبب شده است تا تیم کارشناسان سرمایه گذاری آلپ بیشتر به موضوع شرایط و مدارک ثبت تا تاسیس شرکت در ترکیه توجه کنند. قابل ذکر هست قبل از تاسیس هر شرکتی و فکر کردن به سرمایه گذاری های کلان باید به موضوع شرایط تاسیس شرکت در ترکیه بپردازید.

ثبت شرکت در کشور ترکیه

شرایط و مدارک ثبت یا تاسیس شرکت در ترکیه

افراد زیادی برای تجارت و سود بیشتر به کشور ترکیه سفر می کنند که شاید برای خیلی ها نیز جالب باشد که کشور ترکیه از نظر صنعتی میان کشورهای جهان در رده ی بیستم قرار دارد و توانسته است نظر بسیاری از افراد را به سمت خود بکشاند. لازم به ذکر هست که به چند مورد از مراحل و شرایط ثبت شرکت در ترکیه اشاره خواهیم داشت که تمامی موارد ذکر شده در مدت زمان کوتاهی انجام می شوند، این موارد شامل:

 1. نیاز به تنظیم اساسنامه ها می باشد.
 2. گرفتن تاییدیه آن ها از سوی دفترخانه های رسمی در ترکیه الزامی می باشد.
 3. دریافت شماره مالیاتی از اداره دارایی موجود در ترکیه لازم هست.
 4. باید تنظیم فرم های اداره دارایی انجام بشود.
 5. باید تعیین محل و آدرس شرکت انجام بشود.
 6. نیازمند به درخواست شرکت در اتاق بازرگانی و گرفتن کارت بازرگانی الزامی می باشد.
 7. ایجاد یک حساب بانکی برای شرکت مهم هست.

لازم به ذکر هست که مدارک الزامی جهت ثبت شرکت در ترکیه شامل موارد زیر می باشد:

 1. تعیین کردن چند نام مناسب برای شرکت
 2. مشخص کردن فعالیت شرکت خود در ترکیه
 3. تعیین کردن در صد سهام هر کدام از شرکای شرکت
 4. مشخص کردن مدیریت تکی یا هر دو شریک به صورت همزمان

با در دست داشتن مدارک تاسیس شرکت در ترکیه می توانید کارهای ثبت شرکت یا تاسیس شرکت در ترکیه را سریع تر پیش ببرید.
تا به اینجای کار برای همه مخاطبین و مشتریانمان از شرایط و مدارک ثبت تا تاسیس شرکت در ترکیه گفته ایم، قطعا ترکیه نیز همانند کشور ایران دارای تنوع در ثبت شرکت های بسیاری است.

مشاوره ثبت و تاسیس شرکت در کشور ترکیه

سوال اینجاست آیا به نوع شرکت خود فکر کرده اید و یا از نظر شما چند نوع شرکت می تواند در ترکیه برای افراد سرمایه گذار و فعال وجود داشته باشد؟
برخی از انواع ثبت شرکت ها در ترکیه شامل:

 1. شرکت با مسئولیت محدود در ترکیه
 2. شرکت سهامی در ترکیه
 3. شرکت مختلط در ترکیه
 4. شرکت تضامنی در ترکیه
 5. شرکت در مناطق آزاد در ترکیه
 6. و ….

فواید و مزایای ثبت شرکت در ترکیه

یکی از راه های آسان دریافت اقامت در ترکیه، ثبت شرکت تجاری در ترکیه است که می تواند با هزینه های معقولانه ای این کار انجام شود و صد در صد در کمترین زمان ممکن هست تبدیل به یک شهروند ترکیه بشوید. کشور ترکیه یکی از برترین کشورهای توریستی جهان است که سالیانه بیش از ۴۰ میلیون توریست به ترکیه رفت و آمد می کنند و در اینجا است که ثبت شرکت در ترکیه و راه اندازی کسب و کار در این کشور می تواند به شما کمک شایانی کند. احتمالا با خواندن تا به اینجای این مطالب به این سوال رسیده باشید که ثبت شرکت در ترکیه چه مزایا و فوایدی می تواند برای همه داشته باشد. اولین فایده ثبت شرکت در ترکیه این هست که وقتی شرکتی را به ثبت رساندید، تمام امور اعم از تجاری و بازرگانی را بدون هیچگونه محدودیتی را می توانید انجام بدهید.

با ثبت کردن و راه اندازی شرکت در ترکیه خود به صورت ۱ سال، شما می توانید در این کشور به مدت ۱ سال اقامت داشته باشید که در نهایت، بعد از ۵ سال اقامت دائمی در ترکیه دریافت خواهید کرد. نا گفته نماند که ثبت شرکت تجاری در ترکیه می تواند به شما کمک کند تا بتوانید با راحت ترین روش های ممکن به اهداف خود از جمله اقامت و راه اندازی کسب و کار خارجی دست پیدا کنید. لازم به ذکر هست که یکی از مزیت های مهم ثبت شرکت در ترکیه دریافت اقامت دائم ترکیه است.

ثبت شرکت در ترکیه با تیم سرمایه گذاری آلپ

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت تجاری در ترکیه

برای اینکه بخواهید در کشور ترکیه اقدام به ثبت شرکت تجاری در ترکیه کنید، حتما مستلزم رعایت چندین قوانین و همچنین جمع آوری چندین مدارک هستید که در لیست زیر می توان مشاهده کرد.

 1. باید اصل پاسپورت هر یک از شریک ها که بیش از ۶ ماه اعتبار داشته باشد را گردآوری کرد.
 2. دو قطعه عکس سه در چهار الزامی است.
 3. باید چندین نام برای شرکت در ذهن خود داشته باشید.
 4. باید زمینه فعالیت خودتان را تعیین کنید.
 5. سهام هر یک از شرکا را باید تعیین کنید.
 6. برای ثبت شرکت تجاری در ترکیه باید یک شخص به عنوان مدیر شرکت انتخاب نمایید.

شرایط و مدارک ثبت تا تاسیس شرکت در ترکیه

تجربه ثبت شرکت در ترکیه برای ایرانیان

یک واقعیتی وجود دارد که اکثر افراد تبعه ایرانی که ثبت شرکت در ترکیه را انجام می دهند، صرفا به خاطر دریافت اقامت است و یا اینکه بتوانند فعالیت کوچکی را در این کشور انجام دهند. از این جهت اگر شما با این پروسه آشنا باشید حتما می دانید که شرکت با مسئولیت محدود صرفا به ۲ الی ۱۰ نفر ختم می شود و از این جهت بسیاری از ایرانیان که در کشور ترکیه اقدام به ثبت شرکت می کنند نوع فعالیتشان مسئولیت محدود است.

هزینه ثبت شرکت در کشور ترکیه

حتما باید متحمل هزینه هایی بشوید اما هیچ جای نگرانی وجود ندارد زیرا هزینه هادر ثبت و تاسیس شرکت در ترکیه آنچنان سنگین نیست که یک شخص نتواند از عهده آن بر بیاید.

حدودا شما در ابتدا باید چیزی حدود ۱۰ هزار لیر در حساب بانکی خود داشته باشید و اگر می خواهید نوع فعالیت شرکتتان در رابطه با مسئولیت محدود باشد، شما می توانید از یک نفر الی ۵۰ نفر به عنوان شریک ثبت کنید و بر روی آن ها به صورت کوتاه مدت و یا دراز مدت سرمایه گذاری کنید. عموما برای تاسیس شرکت در ترکیه با نوع فعالیت مسئولیت محدود شما به چیزی حدود ۵ هزار لیر احتیاج دارید و پس از آن می توانید اقدام به ثبت شرکت کنید.

هزینه ثبت شرکت در ترکیه

” کلام آخر “

تاسیس شرکت در کشور ترکیه بدون هیچ محدودیتی

از آن جایی که کشور ایران مورد تحریم واقع شده است، بسیاری از تجارت ها بر روی این کشور ترکیه محدود شده اما از آن جایی که می توان گفت کشور ترکیه، یک کشور آزاد و بندر تجاری جهانی را در بر گرفته، می تواند محدودیت ها را برای شما بردارد و بتوانید به راحتی اقدام به تجارت و واردات و صادرات بپردازید و به راحتی اقدام به ثبت شرکت در ترکیه را انجام بدهید.

لازم به ذکر هست که دولت ترکیه در چند وقت اخیر که ارز لیر نسبت به ارز دلار کاهش داشته به گونه ای عمل کرده است که اقتصادش کمترین آسیب را ببیند و با برنامه ریزی های دقیق در حال جبران خسارت هستند و مردم نیز از چنین مسئله ای رضایت تمام را دارند.