مقايسه آگهی ها

اقامت در ترکیه برای اتباع خارجی از طریق مختلفی از جمله تحصیل، کار و یا خرید خانه امکان پذیر است ولی توجه داشته باشید به تازگی تغییراتی در شرایط و اخذ اقامت در ترکیه ایجاد شده و افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند باید بسیار محتاط و از طریق شرکت های معتبر همانند مشاورین سرمایه گذاری آلپ برای اخذ اقامت این کشور اقدام نمایند. در صورتی که بدون اسناد اقامتی در این کشور خانه اجاره کنید، دولت ترکیه شما و صاحبخانه را جریمه نقدی خواهد کرد و طبق این تغییرات از آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی اتباع خارجی می توانند به مدت یکسال اقامت موقت توریستی ترکیه را دریافت نمایند و بعد از یکسال باید نسبت به تمدید آن اقدام کرد.

ایرانی ها همچنان به مانند گذشته می توانند بدون داشتن اقامت و ویزا به خاک ترکیه وارد شوند و به مدت ۹۰ روز اجازه اقامت توریستی در ترکیه را دارند. همانطور که میدانید ترکیه یکی از توریستی ترین کشورهای جهان است و سالیانه بالغ بر ۲۹ میلیارد دلار از طریق صنعت توریسم درآمد دارد. آب و هوای متنوع و تاریخ غنی ترکیه باعث شده تا هر ساله بیش از سی میلیون گردشگر از شهرهای زیبای آن دیدن کنند و با اختصاص بودجه های عالی به این صنعت، زیرساخت های بسیار خوبی ایجاد شده و روز به روز بر تعداد توریست های ترکیه اضافه می شود، ایرانی ها یکی از مهمترین توریست های این کشور به شمار می روند به طوری که سالیانه هزاران ایرانی از شهرهای مختلف آن دیدن و بسیاری هم برای اخذ اقامت در ترکیه به این کشور سفر می کنند.

اخذ اقامت در ترکیه

آشنایی با روش های مختلف اخذ اقامت در ترکیه

برای مهاجرت به این کشور باید اقامت در ترکیه را دریافت کرد و اخذ اقامت در ترکیه روش های مختلفی دارد که هر کدام پروسه زمانی و هزینه های متفاوتی را شامل می شوند. به طور کلی دو نوع اقامت در ترکیه وجود دارد، اقامت کوتاه مدت و اقامت بلند مدت می باشد.

اقامت در ترکیه به صورت کوتاه مدت

اقامت در ترکیه به صورت کوتاه مدت حدودا یکسال اعتبار دارد و بعد از یکسال باید تمدید شود. اتباع خارجی به طریق های مختلفی می توانند اقامت کوتاه مدت ترکیه را دریافت نمایند که این روش ها عبارتند از اقامت توریستی از طریق اجاره منزل در یکی از شهرهای ترکیه با هدف گردشگری، اقامت در ترکیه به صورت کوتاه از طریق یادگیری زبان ترکی استانبولی، اقامت با هدف تحقیقات علمی و یا از طریق سرمایه گذاری، اقامت در ترکیه از طریق ازدواج، اقامت ترکیه از طریق تحصیل و یا شرکت در کارگاه های آموزشی و برنامه های شرکت های این کشور، اقامت کوتاه مدت برای بهره گیری از خدمات مراکز درمانی ترکیه و یا گذراندن دوره های تخصصی و همچنین اقامت در ترکیه با خرید خانه، اگر شما نیز در فکر اخذ اقامت در ترکیه هستید و قصد دارید به این کشور مهاجرت کنید حتما با کارشناسان سرمایه گذاری آلپ مشاوره داشته باشید.

اقامت در ترکیه به صورت بلند مدت

یکی از شروط اخذ اقامت بلند ترکیه و اخذ شهروندی در ترکیه این است که ابتدا اقامت کوتاه مدت ترکیه را دریافت و هر سال آن را تمدید نمایید و برای این منظور تنها از طریق خرید ملک در ترکیه و ازدواج باید اقدام کنید، به همین دلیل است که ایرانی های بسیاری در سال های اخیر اقدام به خرید خانه در ترکیه نموده اند. پس از چند سال تمدید اقامت کوتاه، اخذ اقامت در ترکیه به صورت بلند مدت یا دائم امکان پذیر خواهد بود، معمولا افراد برای دریافت اقامت دائم باید پنج سال در ترکیه زندگی کنند و در صورت رفت و آمد این مدت به ۸ سال افزایش می یابد.

روش های اخذ اقامت در ترکیه

شرایط دریافت اقامت بلند مدت ترکیه

شرط اصلی برای دریافت اقامت دائم ترکیه، داشتن اقامت کوتاه مدت و تمدید سالانه آن است و پس از این مرحله افراد باید در ترکیه به مدت ۵ سال زندگی کنند تا مجوز دریافت اقامت دائم را دریافت نمایند، در بین مدارکی که ارائه می شود باید مدارکی دال بر عدم سوء پیشینه و همچنین عدم دریافت کمک های اجتماعی در سه سال گذشته وجود داشته باشد، فرد متقاضی باید مدارکی دال بر تمکن مالی و درآمد کافی برای اداره خود و خانواده ارائه دهد و افراد بالای ۱۸ سال زیر ۶۵ سال نیز باید بیمه پزشکی معتبر داشته باشند.

بهترین روش برای اخذ اقامت در ترکیه

در سال های اخیر اتباع خارجی از جمله ایرانی های عزیز از طریق اجاره خانه توانسته اند اقامت کوتاه مدت یا همان اقامت توریستی ترکیه را به راحتی دریافت نمایند که البته این روش بسیار خوب و عاقلانه است چرا که در عین سریع بودن، هزینه های بسیار کمی را نیز در بر دارد و افراد بعد از یکسال می توانند با تمدید اجاره خانه، اقامت خود را نیز تمدید کنند ولی باید در نظر داشته باشید که از طریق این نوع اقامت نمی توانید اقامت دائم یا بلند مدت ترکیه را دریافت نمایید ولی حتی اگر به فکر خرید خانه در ترکیه هستید، بهتر است که چند ماهی را در این کشور از طریق اقامت توریستی یکساله زندگی کنید و شرایط را به خوبی بسنجید و در نهایت یک تصمیم عالی اتخاذ نمایید. این روش برای افرادی که داردی بودجه کافی برای خرید خانه و یا سرمایه گذاری در ترکیه نیستند بهترین روش به شمار می رود.

لازم به ذکر است با دریافت اقامت در ترکیه از حقوق شهروندی این کشور بهره مند خواهید شد. این روش هم ارزان و سریع است و هم از طریق آن می توانید به صورت قانونی در ترکیه کار کنید و درخواست اقامت کاری دهید، درخواست تحصیل و یا فعالیت های اقتصادی در کشور ترکیه نیز از این طریق امکان پذیر می باشد.

شرایط اخذ اقامت در ترکیه

مدارک لازم برای اخذ اقامت در ترکیه

مدارک لازم برای درخواست اقامت در ترکیه از طریق اجاره خانه عبارتند از فرم درخواست وقت ملاقات، اصل و کپی پاسپورت متقاضی به همراه ترجمه صفحات آن، بیمه درمانی برای افراد با سنین بین ۱۸ تا ۶۵ سال، ۴ قطعه عکس، مدارک ارائه شده به خدمات درمانی و بهداشتی کشور ترکیه، اگر زیر ۱۸ سال هستید باید دارای رضایت نامه پدر، مادر و یا قیم قانونی خود باشید و در نهایت باید هزینه های کارت اقامت و اداره مهاجرت ترکیه را پرداخت نمایید، در صورت ارائه کامل مدارک به راحتی و در کمترین زمان می توانید اقامت در ترکیه را اخذ و دریافت نمایید.

اخذ اقامت در ترکیه با خرید یک خانه

یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به کشور و اخذ اقامت در ترکیه، خرید ملک در ترکیه است، با خرید خانه در ترکیه در ابتدا اقامت یک ساله این کشور به شما داده می شود و این اقامت به مدت هشت سال قابل تمدید می باشد و در صورتی که ۵ سال پیاپی در ترکیه زندگی کنید، می توانید اقامت دائم و پاسپورت این کشور را دریافت کنید. در صورتی که بودجه کافی دارید، این روش بهترین و آسان ترین راه برای اخذ اقامت ترکیه به شمار می رود، با کمتر از ۲۵۰ هزار لیر می توانید در یکی از مناطق خوب ترکیه صاحب خانه شوید و اقامت این کشور را از آن خود و خانواده خود کنید و از حقوق شهروندی این کشور بهره مند شوید.

اخذ اقامت در ترکیه

ازدواج یکی دیگر از روش های دریافت اخذ اقامت در ترکیه است ولی به شرطی که ازدواج واقعی باشد، بدین ترتیب که شما با یک شهروند ترک ازدواج و به مدت ۳ تا ۵ سال در این کشور به همراه وی زندگی کنید، سپس می توانید برای اقامت دائم ترکیه درخواست دهید، بعد از انجام تحقیقات و بررسی های لازم و با تشخیص مسئولین، اقامت دائم ترکیه را دریافت خواهید کرد. این روش یکی از رایج ترین روش ها برای دریافت اقامت کشورهای مختلف از جمله ترکیه است که البته در صورت ثابت شدن غیر واقعی بودن ازدواج به مسئول پرونده، هیچ اقامتی به فرد متقاضی تعلق نمی گیرد و حتی در برخی موارد، فرد دیپورت می شود.

ثبت شرکت در ترکیه یکی دیگر از روش های اخذ اقامت در ترکیه است، ولی این روش برای افرادی خوب است که بودجه های لازم را داشته باشند چرا که ثبت شرکت هزینه زیادی ندارد ولی پس از اینکه شرکت ثبت شد هزینه های زیادی را متحمل خواهید شد و باید شرکت حتما به مدت ۵ سال فعال باشد و مالیات پرداخت کرده باشید تا با درخواست اقامت در ترکیه شما موافقت گردد.

در صورتی که می خواهید اخذ اقامت در ترکیه را بگیرید، گروه مشاورین سرمایه گذاری آلپ تحصیل در ترکیه را به شما پیشنهاد می دهند، چرا که بعد از اتمام تحصیل در این کشور می توانید با یافتن شغلی مرتبط با رشته تحصیلیتان اقامت در ترکیه را به راحتی دریافت نمایید، برای این منظور باید از یکی از دانشگاه های ترکیه پذیرش تحصیلی بگیرید و یا در کلاس های تومر در ترکیه ثبت نام کنید و مدرک آن را دریافت نمایید، بعد از این مراحل می توانید از طریق اقامت دانشجویی در ترکیه تحصیل و زندگی کنید.

مراحل اخذ اقامت در ترکیه

” کلام آخر “

اقامت در ترکیه دارای شرایط و مزایای خاصی است و از طریق های مختلف از جمله خرید ملک، تحصیل و سرمایه گذاری و ازدواج امکان پذیر می باشد و ایرانی ها بعد از عراقی ها دومین و مهمترین خریداران ملک در ترکیه به شمار می روند. با اخذ اقامت در ترکیه و پاسپورت این کشور می توان بدون ویزا سفر کرد.