مقايسه آگهی ها

سرمایه گذاری در ترکیه در سال های اخیر در میان اتباع خارجی بسیار رواج یافته و تبدیل به یکی از درآمدهای ثابت دولت ترکیه شده است به طوری که این کشور امروزه تبدیل به مهمترین و بزرگترین دریافت کننده سرمایه گذاری مستقیم خارجی در منطقه غرب آسیا شده است. اتباع خارجی به دلایل مختلفی از جمله دریافت اقامت و تابعیت کشور ترکیه اقدام به سرمایه گذاری در ترکیه از طرق مختلفی می کنند و سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در شهرهای این کشور طرفداران زیادی دارد و برای افرادی که بودجه کافی برای این کار را دارند روش بسیار ایده آلی برای دریافت اقامت دائم ترکیه به شمار می رود.

خوشبختانه قوانین سرمایه گذاری در ترکیه در این سال ها بسیار آسان تر شده و افراد با هزینه های کمتر و در مدت زمان کوتاه تر می توانند از این طریق به هدف اصلی خود یعنی دریافت و اخذ اقامت در ترکیه دست یابند، این اقدام دولت ترکیه باعث جذب سرمایه گذاران بیشتری به این کشور و به افزایش درآمدهای ارزی ترکیه منجر شده است. مزایای سرمایه گذاری در ترکیه بسیار زیاد است و مهمترین آن دریافت اقامت دائم این کشور و استفاده از حقوق شهروندی آن است.

مشاوره سرمایه گذاری در ترکیه

روش های مختلف سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ملک رایج ترین روش سرمایه گذاری است که در گذشته هزینه های بسیاری را برای سرمایه گذاران در بر داشت ولی در حال حاضر حداقل سرمایه گذاری در ترکیه با تغییر قوانین برای اتباع خارجی تنها ۲۵۰ هزار دلار است و آن ها می توانند در یکی از شهرهای ترکیه به انتخاب خود ملکی را خریداری نمایند و البته خوب است بدانید ملک خریداری شده نباید تا ۳ سال بعد از خرید فروخته شود. لازم به ذکر است برای دریافت پاسپورت ترکیه از این طریق باید ملک را به صورت نقدی خریداری کرد و شرایطی برای خرید قسطی وجود ندارد، برای این منظور می توانید از مشاوره سرمایه گذاری آلپ بهره مند شوید و بهترین منطقه و ملک را برای خرید برگزینید.

داشتن سپرده و افتتاح حساب بانکی در ترکیه یکی از راحت ترین روش های اخذ اقامت این کشور است که این روزها بسیار از آن استقبال می شود، در گذشته مبلغی که افراد باید به عنوان سپرده در بانک ترکیه ای می گذاشتند، ۳ میلیون دلار بود ولی با تغییر قوانین سرمایه گذاری در ترکیه این مبلغ در حال حاضر به ۵۰۰ هزار دلار کاهش یافته و برای اینکه بتوانید از این طریق پاسپورت ترکیه را دریافت کنید باید سپرده شما به مدت ۳ سال در بانک بماند.

روش های سرمایه گذاری در ترکیه

شما می توانید از طریق کارآفرینی در ترکیه، پاسپورت این کشور را دریافت نمایید، بدین ترتیب که بعد از راه اندازی و ایجاد کسب و کار در ترکیه باید ۵۰ نفر از شهروندان ترکیه را استخدام کنید که این عدد در گذشته ۱۰۰ نفر بود ولی همانطور که گفته شد شرایط اقامتی و سرمایه گذاری در ترکیه تغییرات بسیاری کرده است. اگر شما کارآفرین هستید این روش می تواند بهترین گزینه برای اخذ شهروندی ترکیه باشد.

خرید سهام در ترکیه یکی دیگر از روش های خوب برای افرادی است که بودجه کافی برای این کار را دارند و می خواهند در زمان کوتاهی اقامت ترکیه را دریافت نمایند. برای این منظور افراد باید به مبلغ ۵۰۰ هزار دلار و یا بیشتر، سهام بخرند و بعد از تایید سرمایه گذاری توسط وزارت صنایع و فناوری این کشور می توانید برای دریافت اقامت دائم و یا پاسپورت ترکیه اقدام و درخواست کنید. همچنین می توانید به مبلغ ۵۰۰ هزار دلار اوراق قرضه دولتی ترکیه را خریداری کنید و در این صورت به مدت ۳ سال باید این اوراق را نگه دارید و نفروشید و یکی از شرایط این نوع سرمایه گذاری، تایید آن توسط وزارت خزانه داری و دارایی ترکیه می باشد و بعد از آن می توانید درخواست اقامت در ترکیه را بدهید.

فرصتهای سرمایه گذاری در ترکیه بسیار زیاد است و سرمایه گذاری در شرکت های فعال در املاک و مستغلات می تواند به شما کمک کند تا به راحتی و در کمترین زمان بتوانید حق شهروندی ترکیه را دریافت نمایید، برای این منظور باید مبلغ ۵۰۰ هزار دلار و یا بیشتر در یکی از این شرکت ها سرمایه گذاری نمایید، ولی قبل از هر اقدامی باید به خوبی تحقیق کنید و با مشاوره سرمایه گذاری آلپ حتما مشورت نمایید..

مراحل سرمایه گذاری در ترکیه

یکی از بهترین و مطمئن ترین راه های سرمایه گذاری در ترکیه، ثبت و تاسیس شرکت در این کشور است به خصوص در حال حاضر که به دلیل وجود تحریم ها، شرکت های ایرانی قادر به تجارت با سایر شرکت های کشورهای خارجی نیستند، ثبت شرکت در ترکیه می تواند این مشکلات را حل کند و می توانند با کشورهای مختلفی معامله و کالاها را از طریق ترکیه به ایران وارد نمایند. ثبت شرکت در ترکیه به شما این امکان را می دهد که به ترکیه نیز صادرات داشته باشید و در این کشور نیز به فعالیت تجاری بپردازید.

آشنایی با انواع شرکت های سرمایه گذاری در ترکیه

انواع مختلف شرکت سرمایه گذاری در ترکیه وجود دارد که همگی قابل ثبت می باشند ولی بیشتر افراد برای دریافت اقامت و سرمایه گذاری در ترکیه اقدام به ثبت شرکت با مسئولیت محدود می کنند، در این مورد می توانید به تنهایی و یا با حداقل دو شریک و ۱۰ هزار لیره ترکیه شرکت را به ثبت برسانید ولی در صورتی که قصد دریافت اقامت ترکیه از این طریق را دارید باید با مبلغ ۱۰۰ هزار لیره، شرکت خود را به ثبت برسانید. نوع دیگر شرکت که می توان در ترکیه ثبت کرد، شرکت سهامی عام و خاص است که برای ثبت آن نیاز به حداقل ۵ شخص حقیقی یا حقوقی و تعداد سهامداران در سهامی خاص کمتر از ۲۵۰ نفر و در شرکت های سهامی عام بالغ بر ۲۵۰ نفر می باشد. شرکت های تضامنی و شرکت های مختلط نیز از انواع شرکت هایی هستند که افراد می توانند از طریق ثبت آنها در ترکیه سرمایه گذاری نمایند. اتباع خارجی همچنین می توانند از طریق ثبت و تاسیس موسسات مالی یا همان صرافی ها اقدام به سرمایه گذاری در ترکیه نمایند که اینگونه موسسات زیر مجموعه ای از شرکت های سهامی هستند و برای ثبت آنها باید حتما مجوزهای لازم دریافت گردد.

شرایط سرمایه گذاری در کشور ترکیه

مزایای سرمایه گذاری در ترکیه

مهمترین مزیت سرمایه گذاری در ترکیه دریافت حق شهروندی و پاسپورت این کشور است و جالب است بدانید که این حق شهروندی به نسل‌ های بعدی شما نیز منتقل خواهد شد، پاسپورت ترکیه یکی از معتبرترین پاسپورت های جهان است و شهروندان ترک می توانند بدون نیاز به ویزا به بیش از ۱۰۰ کشور دنیا سفر کنند، با سرمایه گذاری در ترکیه و دریافت حق شهروندی این کشور شما و خانواده تان از تمامی خدمات پزشکی این کشور به صورت رایگان بهره مند و در زمان بازنشستگی هم از حقوق ویژه ای برخوردار خواهید شد. یک شهروند ترکیه در محیطی امن و با کیفیت بالا زندگی می کند و امکان تحصیل رایگان نیز وجود دارد.

سرمایه گذاری در ترکیه

” کلام آخر “

توجه داشته باشید در صورت مشاوره با شرکت های معتبر در زمینه سرمایه گذاری در ترکیه همانند سرمایه گذاری آلپ تمامی مراحل مربوط به سرمایه گذاری را کارشناسان ما انجام می دهند و در صورت نیاز با شما تماس می گیرند، به طور کلی شرکت های مشاوره در سرمایه گذاری نقش کاتالیزور را ایفا می کنند و پروسه را تسریع می بخشند و با کمک آنها از دام کلاهبردارن نیز رهایی می یابید. نکته دیگر که باید بدانید اینکه با سرمایه گذاری در ترکیه بهترین راهکار برای پیشرفت شما می باشد.